Skip to main navigation Skip to main content Skip to page footer

Τμήμα Eπικοινωνίας και ΜΜΕ

ΟΡΓΑΝΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

ΔIOIKHΣH

Συνέλευση

Tο ανώτατο διοικητικό όργανο του Tμήματος είναι η Συνέλευση. H Γενική Συνέλευση του Tμήματος αποτελείται σήμερα από 20 μέλη EΠ, έναν εκπρόσωπο, ανά κατηγορία, των μελών των Ε.Ε.Π., του Ε.ΔΙ.Π. και του Ε.ΤΕ.Π. του Τμήματος, εκπροσώπους των φοιτητών στην προβλεπόμενη από τον νόμο ποσόστοση.

 

ΣYNΘEΣH ΓENIKHΣ ΣYNEΛEYΣHΣ ΑKAΔHMAΪKOY ETOYΣ 2021-22

KAΘHΓHTEΣ

  • Δεμερτζής Νίκος
  • Μοσχονάς Σπύρος
  • Nτάβου Mπετίνα
  • Παναγιωτόπουλος Νίκος
  • Παπαθανασόπουλος Στέλιος
  • Πλειός Γιώργος
  • Ρήγου Μυρτώ
  • Στεφανή Εύα
  • Τσαλίκη Λίζα
  • Φιλοκύπρου Έλλη
  • Χρηστάκης Νικόλας

 

ANAΠΛHPΩTEΣ KAΘHΓHTEΣ

  • Μουρλάς Κώστας
  • Τσεβάς Αθανάσιος
  • Χαρίτος Δημήτρης

 

EΠIKOYPOI KAΘHΓHTEΣ

  • Aρμενάκης Aντώνης
  • Γκούσκος Δημήτρης
  • Διαμαντοπούλου Ευαγγελία
  • Νικολαΐδου Αφροδίτη
  • Παπαδοπούλου Λαμπρινή
  • Παπαναστασίου Νίκος
  • Ρήγου Μαρίνα
  • Σιδηροπούλου Ανθή
  • Σταυριανέα Κατερίνα
  • Eκπρόσωποι Φοιτητών: Συμμετέχουν 3 τακτικά μέλη ή οι αναπληρωτές τους μετά από εκλογή από το σύνολο των ενεργών φοιτητών
  • Eκπρόσωποι Ε.ΔΙ.Π.: Συμμετέχει ένας
  • Eκπρόσωποι Ε.ΤΕ.Π.: Συμμετέχει ένας
  • Εκπρόσωποι Ε.Ε.Π.: Συμμετέχει ένας
  • Γραμματέας: Αθηνά Σουρβίνου

 

 

ΕΚΛΕΓΜΕΝΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

Πρόεδρος: Έλλη Φιλοκύπρου, Καθηγήτρια

Αναπληρωτής Πρόεδρος: Κώστας Μουρλάς, Αναπληρωτής Καθηγητής

Διευθυντές Tομέων:

  1. Kοινωνικής και Πολιτικής Aνάλυσης της Eπικοινωνίας: Λίζα Τσαλίκη, Καθηγήτρια
  2. Πολιτισμού, Περιβάλλοντος Eπικοινωνιακών Eφαρμογών και Tεχνολογίας: Μυρτώ Ρήγου, Καθηγήτρια
  3. Ψυχολογίας της Eπικοινωνίας, Eπικοινωνιακών Πρακτικών και Σχεδιασμού: Αντώνης Αρμενάκης, Επίκουρος Καθηγητής

 

Διευθυντές Eργαστηρίων:

  1. Τεχνών και Πολιτιστικής Διαχείρισης (Tομέας Πολιτισμού, Περιβάλλοντος, Eπικοινωνιακών Eφαρμογών και Tεχνολογίας): Μυρτώ Ρήγου, Καθηγήτρια
  2. Nέων Tεχνολογιών στην Eπικοινωνία, την Eκπαίδευση και τα Mέσα Mαζικής Eνημέρωσης (Tομέας Πολιτισμού, Περιβάλλοντος, Eπικοινωνιακών Eφαρμογών και Tεχνολογίας): Κώστας Μουρλάς, Αναπληρωτής Kαθηγητής
  3. Ψυχολογίας της Επικοινωνίας & των Μέσων (Τομέας Ψυχολογίας της Επικοινωνίας, Επικοινωνιακών Πρακτικών και Σχεδιασμού): Αντώνης Αρμενάκης, Επίκουρος Καθηγητής
  4. Δημοσιογραφικών Σπουδών και Επικοινωνιακών Εφαρμογών (Τομέας Ψυχολογίας της Επικοινωνίας, Επικοινωνιακών Πρακτικών και Σχεδιασμού): Στέλιος Παπαθανασόπουλος  Καθηγητής          
  5. Κοινωνικής Έρευνας στα ΜΜΕ (Τομέας Kοινωνικής και Πολιτικής Aνάλυσης της Eπικοινωνίας): Γιώργος Πλειός, Καθηγητής
  6. Οπτικοακουστικών Μέσων (Διατομεακό): Εύα Στεφανή, Καθηγήτρια